Esu mama. Auginu penkis vaikučius: du vyresniuosius sūnus, vyresniąją dukrą ir mažuosius dvynukus: dukrytę ir sūnelį. Su pirmojo sūnaus gimimu pradėjau savo nuotykių atradimų ir mokymosi kupiną kelią per motinystės vandenis. Gimdymas, žindymas auklėjimas, iki tol buvę teorinėmis mano, kaip socialinės darbuotojos, žiniomis, prie kurių prisiliečiau per praktiką Kauno arkivyskupijos šeimos centro krizinio nėštumo programoje ir Vilniaus arkivyskupijos Caritas Motinos ir vaiko globos namuose, dabar turėjo progą būti pritaikykos kasdieninėje praktikoje.
Su kiekvienu vaiku mokiausi iš naujo tų pačių dalykų: kas yra gimdymas ir kaip jis vyksta, kas yra žindymas ir kaip jis vyksta, kas yra kūdikio auginimas ir kaip jis vyksta. Taip, kūdikis buvo labai aktualus, nes vyresni vaikai auginami kažkaip savaime, gal dėl to, kad jie jau kalba, kad jie jau moka parodyti ko nori, jau gali išgirsti ir suprasti tai, ką jiems sakai. O kaip suprasti kūdikį ir kaip jam pasakyti tai, ką nori pasakyti, kad jis suprastų?
Vaikai paskatino dar kartą skaityti knygas, lankyti kursus, atrasti naujas perspektyvas ir keisti požiūrį.
Išmokau vaikučius nešioti, baigiau Trageshule Dresden nešiojimo mokymus ir dabar skaitau paskaitas apie kūdikių nešiojimą Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro besilaukiančiųjų mokyklėlėje bei mokau mamas su vaikučiais praktinio nešioklių naudojimo seminaruose Prieraišiosios tėvystės centre. Sukūriau interneto svetainę apie vaikų nešiojimą http://www.geramama.lt, pradėjau mokyti kitas mamas nešioti vaikučius, baigiau Trageschule Dresden organizuojamus vaikučių nešiojimo mokymus.
Žindymo problemos su pirmuoju paskatino baigti kursus, skirtus gydytojams ir akušerėms apie žindymo valdymą likus metams iki dukros gimimo. Bandžiau padėti mamoms internetiniuose forumuose, tačiau pati geriausia yra gyva pagalba ir palaikymas, todėl nuo 2006 metų rudens su drauge ėmėmės aktyviai burti mamas Vilniaus arkivyskupijos šeimos centre į mamų klubą, žindymo palaikymo grupę, pradėjau skaityti paskaitą apie žindymą besilaukiančiųjų mokyklėlėje. Ši svetainė taip pat atsirado iš to, kad mačiau tikslios informacijos apie žindymą stygių lietuvių kalba.
Tačiau visos žinios ir idėjos netilpo vienoje vietoje, prisijungė mamos, kurios turėjo daugybę idėjų, ko reikia mamos, ką būtų vertinga išmokti ir sužinoti nėštumo metu ir po to, dėl to 2010-ųjų rugpjūtį įkūrėm Prieraišiosios tėvystės centrą, kuriame ir stengiamės dalintis su mamomis tuo, ką esame atradusios geriausio.
2011 metais tapau Tarptautinės žindymo organizacijos La Leche League vadove, atnaujinau grupės besilaukiančioms ir mamoms su mažais vaikais veiklą, pradėjau vesti 4 susitikimų kursą besilaukiančioms apie žindymą, taip pat paruošiau paskaitas apie primaitintimą, nujunkymą, klausimus, kurie žindymo eigoje visada kyla besilaukiančioms mamoms.
2013 metais mūsų šeimoje gimė dvynukai, kurie trumpam atitraukė mane nuo intensyvios veiklos, tačiau išmokė daug naujų prakitškų dalykų apie žindymą ir vaikų auginimą, kurie pavirto unikalia paskaita dvynukų mamoms apie dvynukų žindymą.
2014 metais, baigusi ilgą mokymosi etapą, išklausiusi 120 valandų apie žindymo valdymą Health-e-learning mokymų centre išlaikiau tarptautinį žindymo konsultatnų sertifikavimo egzaminą ir nuo 2014 m. spalio pabaigos esu sertifikuota žindymo konsultantė, IBCLC.
Kvalifikacijos tobulinimas yra vienas iš svarbių mano darbo aspektų. Jau keturis metus iš eilės dalyvauju nuotolinėje konferencijoje žindymo klausimais Gold Lactation, nuolat domiuosi žindymo tyrimų naujienomis, gilinuosi į atskiras specifines žindymo sritis ir problemas. Dalyvauju Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacijos organizuojamose konferencijose Lietuvoje, esu šios asociacijos narė.
Mano vyras Andrius yra mano pagalba internetiniuose reikaluose - jis prižiūri techninę svetainių dalį. Man einant motinystės keliu jis šalia žengia tėvystės keliu ir labai palaiko nešiojimo, žindymo idėjas, rūpinasi mumis visais.
Rima Kurtinaitienė