Miega su krūtimi burnoje

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 22 - 22:59

Kūdikis žinda krūtįVienoms mamoms lengviau, kitoms sunkiau, bet pagaliau pavyksta kūdikėliui įduoti krūtį ir jį pažindyti. O tada pavalgęs mažylis turėtų paleisti krūtį pats, tačiau dalis kūdikių dažniausiai, o tikriausiai visi žindomi kūdikiai bent kartą yra užmigę su krūtimi burnoje nė neketindami jos paleisti. O mamos iš patirties žino, kad ištraukus krūtį negiliai įmigusiam kūdikiui iš burnytės, jis gali tuoj pat atsibusti ir vėl pareikalauti krūties. Ką daryti? Leisti miegoti su krūtimi burnoje? Sėdėti taip ir laukti kol įmigs giliai (tikriausiai per 20-30 minučių taip ir nutiks, jeigu jūsų mažyliui dar nėra trijų mėnesių, jis pereis iš aktyvaus miego į gilaus miego fazę) ar bandyti ištraukti krūtį rizikuojant prabudimu?

Jeigu nesudėtinga, pirmomis savaitėmis ar mėnesiais pasėdėkite ar pagulėkite su mažyliu tas 20-30 minučių, tegul tai bus jums proga nors šiek tiek pailsėti. Darbai ir reikalai gali palaukti, o mamos poilsis yra svarbus pieno gamybai. Jei kas stebėsis, kodėl nesikeliate, atsakykite, kad gaminate pieną! :D

Ištraukite krūtį iš burnytės pati

Jeigu norite ištraukti krūtį iš burnytės, stenkitės tai padaryti švelniai. Mažylis prie krūties prisisiurbia sudarydamas vakuumą ir jeigu tiesiog trauksite, gausis nemalonus pliaukštelėjimas, kuris greičiausiai bus skausmingas ir jums, ir mažyliui. Toks būdas didina tikimybę, kad kūdikis prabus ir ims vėl ieškoti krūties. Todėl būkite atsargi ir švelni. Priglauskite kūdikio galvelę arčiau krūties, taip sumažinsite tempimo dėl vakuumo jausmą. Paspauskite krūties audinius prie kūdikio lūpos kampučio. Švelniai ir pamažu, kol susidarys plyšelis orui į burnytę įeiti. Jeigu viskas pavyko sklandžiai, krūtis atsipalaidavo ir galėsite ją ištraukti iš burnytės.

Padėkite kūdikiui atpalaiduoti veido raumenis

Žindymo metu kūdikio veido raumenys dirba, kad išlaikytų krūtį burnoje ir ištrauktų pieną iš krūties. Net ir mažyliui užmigus šie raumenys gali išlikti įsitempę ir nepaleisti mamos krūties. Galite pabandyti padėti veido raumenims atsipalaiduoti masažuodama sukamaisiais judesiais vietą, kur nosis susijungia su kakta. Šios vietos masažavimas gali padėti atsipalaiduoti veido raumenims ir mažylis pats paleis krūtį.

Jeigu mažylis pajuto, kad krūties burnoje nėra

Nors su krūtimi burnoje kūdikis miegojo nejudėdamas, vos tik ištraukėte krūtį iš burnos jis ėmė čepsėti ir čiulpti? Pabandykite priglausti pirštą po smakru ir švelniai prispausti liežuvėlį paspausdama burnos apačią pirštu. Kai kuriems kūdikiams kai kuriais atvejais toks paspaudimas leidžia atsipalaiduoti ir užmigti be pakartotinio krūties davimo.

Paprašykite paleisti krūtį

Kai mažylis jau yra daugiau nei pusmečio, dienos metu žindydama  ir jausdama, kad valgymas jau eina į pabaigą, paprašykite mažylio paleisti krūtį. Galite pasakyti "Paleisk prašau" arba "jau laikas pienukui sakyti ate-ate". Kaip jums patogiau. Kai su kūdikiu jau turėsite patirties paleisti krūtį paprašytam dienos metu, galite paprašyti, kad tai padarytų ir pietų miegelio ar nakties miego metu. Dalis kūdikių sureaguoja puikiai, paleidžia krūtį, nusisuka ir miega toliau.

Jums taip pat gali būti aktualūs straipsniai

Temperamentas, žindymas ir miegas

Iliustruotas naujagimio būsenų vadovas

Paskaitos

Paskaita "Žindomų kūdikių miegas"

Paskaita "Žindomų kūdikių elgesys"