Žindymas antraisiais metais

Atsisako krūties

Paskelbė rima - 2018, Rugsėjis 30 - 20:19

Kodėl kūdikis, kuris sutvertas žįsti krūtį, ima ir jos atsisako? Kaip įtikinti mažylį daryti tai, kas svarbu išgyvenimui ir sveikam augimui? Kartais pakanka laiko ir kantrybės.Tačiau kartais reikia ir nemažai specializuotų žinių bei detektyvinio darbo, kad atrastum pagrindinę priežastį. O kartais priežasties taip ir nepavyksta nustatyti...

Miega su krūtimi burnoje

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 22 - 22:59

Kūdikis žinda krūtįVienoms mamoms lengviau, kitoms sunkiau, bet pagaliau pavyksta kūdikėliui įduoti krūtį ir jį pažindyti. O tada pavalgęs mažylis turėtų paleisti krūtį pats, tačiau dalis kūdikių dažniausiai, o tikriausiai visi žindomi kūdikiai bent kartą yra užmigę su krūtimi burnoje nė neketindami jos paleisti. O mamos iš patirties žino, kad ištraukus krūtį negiliai įmigusiam kūdikiui iš burnytės, jis gali tuoj pat atsibusti ir vėl pareikalauti krūties. Ką daryti?

Žindomo kūdikio miegas: ką daryti, kai keliasi 10 kartų per naktį?

Paskelbė rima - 2011, Gruodis 11 - 19:31

Dažniausiai mes įsivaizduojame naujagimius ar kūdikius iš paveikslėlių – atsipalaidavusius, dailiai sudėjusius rankeles ir užmerktomis akimis. Tokius jaudinančius vaizdus tenka pamatyti visiems tėvams, auginantiems kūdikius, ir tokiomis akimirkomis visiškai nesinori atsitraukti nuo kūdikio – norisi grožėtis juo. Tačiau pirmojo kūdikio susilaukę tėvai netrukus atranda, kad kūdikio miegas yra visiškai ne toks. Jis labiau panašus į trumpus numigimus, dažnus prabudinėjimus, nurnėjimus, stenėjimus ir net verkimą neprabundant, o šalia miegantiems tėvams, kurie prabunda sulig kiekvienu mažylio judesiu posakis „miega kaip kūdikis“ atsiveria visiškai kita prasme.

Žindomo kūdikio dantų priežiūra

Paskelbė rima - 2010, Birželis 11 - 18:04

Dantų ėduonis dažnai pažeidžia vaikų dantis: virš 40-ies procentų vaikų turi dantų ėduonį ikimokykliniame amžiuje. Džiugina tai, kad dantų gedimą galima sustabdyti.

Senesnių tyrimų rezultatai rodė, kad žindymas naktimis sukeldavo dantų ėduonį, tačiau šiuose tyrimuose nebuvo išskiriami kūdikiai, kurie buvo tik žindomi. Tyrimuose dalyvaudavo ir kūdikiai, kurie gaudavo pieno mišinio. Naujesni tyrimai rodo, kad žindymas stabdo dantų gedimą. Dauguma kūdikių žinda naktimis. Naktiniai žindymai yra labai svarbūs tam, kad kūdikis gautų pakankamai maisto. Naktinis žindymas nesukelia dantų ėduonies. Kai kuriems vaikams atsiranda dantų ėduonis. Bet taip nutinka ne dėl to, kad jie žinda.