Ar reikia nutraukti pieną po maitinimo?

Paskelbė rima - 2015, Rugsėjis 12 - 14:09

Sveiki, norėčiau Jūsų paklausti dėl žindymo, na tiksliau dėl pienuko ir krūtinės. Mūsų mažylė yra jau beveik 3 savaičių, valgo mamo piena. Bet man neduoda ramybes vienas klausimas, ar po to kai mažylė baigia valgyti reikia nutraukti pieną? Nes mamos iš senų "tarybinių laikų" liepia nutraukinėti pieną po kiekvieno maitinimo, o dabartinės mamos prieš nutraukinėjimą. O informacijos tikslios kaip ir nerandu interneto platybėse. Labai bijau susirgti mastitu ar krūties uždegimu. Labai ačiū už atsakymą.

Mama Kristina

Kristina, jeigu pieno pakanka - mažylė valgo kiek nori ir kada nori, auga, šlapinasi bent 6 kartus ir tuštinasi bent 2 per parą ir jūs nenorite sukaupti pieno atsargų, pieno nutraukinėti nereikia.

Pieno sąstovos gali susidaryti jeigu bus netikėtai ilga pertrauka tarp maitinimų arba jeigu mechaniškai kur nors suspausite krūtis: liemenėle, ankštais drabužiais, petnešomis, kuorinės ar rankinuko diržai, miegojimas ant pilvo ar žindymas iš viršutinės krūties gulint ant šono. Kartais pieno sąstova gali susidaryti peršalus, todėl reiktų tokių dalykų saugotis sušalimo. O papildomai nutraukdama pieną galite paskatinti jo gamybą ir jeigu jo bus daugiau nei reikia mažylei pavalgyti, turėsite ir toliau reguliariai nutraukinėti pieną. Tokiu atveju pieno sąstovų tikimybė padidėja.

Pieno sąstovą galite pažinti iš to, kad, vienoje ar abejose krūtyse atsirado viena ar kelios skausmingos vietos, apčiuopiate guzelį ar kelis guzelius arba paraudęs kuris nors krūties odos plotas. Gali būti tik vienas iš šių požymių, o gali būti ir kelių požymių kombinacija (pvz., skausmas ir paraudimas be guzelio, guzelis ir paraudimas be skausmo ir t.t.). Jei taip nutiktų, reiktų daugiau žindyti iš krūties, kurioje atsirado šie požymiai ir šaldyti pieno sąstovos vietą po maitinimo į medžiagą įvyniotu ledu iki 20 minučių.

Paprastai pakanka prevencinių priemonių, kad būtų išvengta pieno sąstovų. O greitas reagavimas į pirmuosius pieno sąstovos požymius gali padėti išvengti mastito. Jeigu nepaisant šių priemonių mamai pakyla temperatūra ir aukšta laikosi 24 valandas, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir išsiaiškinti ar neprasidėjo infekcinis mastitas. Jam gydyti gali būti skirti antibiotikai. Ar vaistai suderinami su žindymu, galite pasitikrinti duomenų bazėse anglų kalba www.e-lactancia.org, www.infantrisk.com ar LactMed (į šią duomenų bazę taip pat pateksite įvedę vaisto pavadinimą į laukelį dešinėje).

Rima Kurtinaitienė,

žindymo konsultatnė, IBCLC