Papildomas maitinimas

Baby-led weaning kūdikių primaitinimo būdas. Tyrimai ir rekomendacijos

Paskelbė rima - 2023, Spalis 6 - 14:00

Baby-led weaning terminas naudojamas angliškai kalbančiose šalyse apibūdinti kūdikio primaitinimo būdą kai maistas nėra sutrinamas, o nuo pat primaitinimo pradžios duodamas gabalėliais. Dabartinėje kultūroje tai nėra įprasta, nes iki šiol (kiek siekia mūsų ir mūsų mamų atmintis :) ) kūdikiams maistą reikėdavo trinti, pertinti per sietelį ir maitinti skystą ar tyrelės pavidalu. Taip tikrai nebuvo "visada", tačiau mokslui nėra iki galo aišku ar toks kūdikių primaitinimo būdas yra geresnis ar blogesnis nei tas, kurį dabar laikome tradiciniu.

Papildomas kūdikių maitinimas

Paskelbė rima - 2023, Spalis 6 - 07:38

 * Nuo kada ir  kaip reikia pradėti vaiką maitinti kitu maistu, ne tik mamos pienu, nuo 4 ar nuo 6 mėnesių?
* Koks tas maistas turėtų ir koks neturėtų būti? Košės ar gabalinis maistas?
* Kaip žinoti, ar jūsų vaikui pakanka tik mamos pienelio, o gal tas nuolatinis irzlumas ir verksmas yra iš alkio? 

Kodėl nereikėtų piktnaudžiauti tyrelėmis maišeliuose

Paskelbė rima - 2020, Vasaris 4 - 22:41

Technologiniai sprendimai, palengvinantys mūsų gyvenimą, visada atrodo patrauklūs. Juk laiką, kurį skirtume skalbimui ar indų plovimui dabar galime skirti kitiems dakykams. Tačiau technologijos kartu ir keičia mus. Kūdikių maitinimui pramonė sukuria daug įvairių priemonių ir netgi paruošia mūsų mažiesiems maistą už mus. Ir tėvams tenka priimti sprendimus ne tik nuo ko pradėti, kokiu būdu - Baby-led ar šaukšteliu - maitinti, bet dar ir nuspręsti, ar tai, ką matome parduotuvių lentynose, yra prasmingas pasirinkimas.

Papildomo maitinimo forma ir atliepiantis maitinimas

Paskelbė rima - 2020, Vasaris 4 - 13:06

Šiame tyrime moksininkai tyrinėjo kokią įtaką turi kūdikio augimui (svoriui, ūgiui, KMI) daro tai, kaip kūdikis valgo kitą maistą - pats (baby-led būdu) ar yra primaitininamas šaukšteliu. Nustatyta, kad kūdikiai, primaitinami šaukšteliu, sveria daugiau nei tie, kurie maitinasi savarankiškai, tik tuo atveju, jeigu jų pagrindinis maisto šaltinis yra mišinys. Mišriai (iš dalies mamos pienu, iš dalies mišiniu) ar tik mamos pienu maitinami kūdikių svoris išlieka panašus nepriklausomai nuo to, kokiu būdu kūdikis gauna kitą maistą.

 

Papildomo maisto įvedimo laikas ir žindymo trukmė

Paskelbė rima - 2020, Vasaris 4 - 12:00
Ar ankstyvas primaitinimas kitu maistu skatina ankstyvą nujunkymą? Šiame tyrime buvo tiriamos kelios vaikų kartos, renkami duomenys apie primaitinimo kitu maistu laiką ir žindymo nutraukimo laiką. Mokslininkai sako, kad būdinga, jog dauguma kūdikių pradedami primaitinti mėnesiu anksčiau, nei tuo metu rekomenduojamas laikas. Pvz., kai rekomenduojamas primaitinimas nuo 4 mėnesių, dauguma kūdikių pradedami primaitinti nuo 3 mėnesių. Kai rekomendacijos pakeičiamos į primaitinimą nuo 6 mėnesių, gerokai sumažėja kūdikių, primaitinamų nuo 3 mėnesių, bet dauguma pradedami primaitinti nuo 5 mėnesių. ​

Papildomas kūdikio maitinimas kitu maistu nuo 6 mėnesių

Paskelbė rima - 2017, Gruodis 27 - 21:56

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kūdikiams, maitinamiems tiek mišiniu, tiek mamos pienu, tiek mišriai (mamos pienu ir mišiniu) nuo pilnų 6 mėnesių duoti papildomai kito, kieto maisto, kad būtų užtikrintas pakankamas kiekis kūdikiui reikalingų vitaminų, mineralų ir kitų medžiagų, reikalingų sveikam kūdikio augimui ir vystymuisi.

Kūdikis kandžiojasi žįsdamas

Paskelbė rima - 2017, Sausis 18 - 08:34

Kūdikis kanda į krūtį"O kaip reikės žindyti, kai išdygs dantys?" su nerimu klausia manęs besilaukianti mama. Neretai ir kiti žmonės į vyresnių vaikų žindymą reaguoja kaip į nesuvokiamą keistenybę "taigi jis jau turi dantis!" ir ši mintis turi du aspektus - turi dantis, reiškia, gali valgyti kitą maistą, o taip pat turi dantis - tai kaip tu gali leisti žįsti, gi įkąs tau!

Išimtinis žindymas iki 6 mėnesių patenkina kūdikio poreikius

Paskelbė rima - 2011, Spalis 15 - 10:23

Naujas ilgalaikis tyrimas, atlikas Škotijoje, Glazgo mieste, parodė, kad išimtinai (tik motinos pienu) maitinamiems kūdikiams, kurių motinos yra palaikomos ir laikosi Pasaulio sveikatos organizacijos žindymo rekomnedacijų, visiškai pakanka motinos pieno pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius.

Tyrime dalyvavo 50 sveikų motinų – kūdikių porų, kurios buvo tikrinamos 15-ąją ir 25-ąją kūdikio gyvenimo savaitę. Iki galo tyrime dalyvavo 47 poros, iš kurių 41 poroje mamos pienas buvo vienintelis maistas, kurį kūdikis valgė.

Tyrėjai pastebėjo, kad kūdikiai tiek 15, tiek 25 savaitę suvalgydavo daugiau mamos pieno nei nurodoma literatūroje, o suvalgyto pieno kiekis reikšmingai padidėjo per laikotarpį nuo vieno stebėjimo momento iki kito stebėjimo momento, vidutiniškai 61 g per dieną. Kūdikių augimas atitiko Pasaulio sveikatos organizacijos sudarytus Vaikų augimo standartus, o energijos, kurią kūdikiai gavo iš mamos pieno visiškai pakako, lyginat su apskaičiuotiais tokio amžiaus kūdikių energijos poreikiais