Žindymas

Paskaitų apie žindymą ir prieraišumą tvarkaraštis

Paskelbė rima - 2023, Spalis 21 - 08:02

2024 metai

Praktinių žindymo įgūdžių seminaras NAUJA

  • Spalio 17 d. 18 val.  GYVAI VILNIUJE, netoli Gerosios Vilties žiedo. Trukmė 1.5 val.

Pieno kiekio užtikrinimas po gimdymo nuotoliniai (online) mokymai:

  • Rugsėjo 18 d. 15.30 val. val. Trukmė 1,5 val. Paskaita įrašoma.

Nujunkymo menas nuotoliniai (online) mokymai. Trukmė 1,5 val.

  • Spalio 3 d. d. 18.30 val. Trukmė 1,5 val. Paskaita įrašoma.

Atliepiantis ir Baby - led  primaitinimas nuotoliniai (online) mokymai.

  • Spalio 3 d. 16.30 val. Trukmė 1,5 val. Paskaita įrašoma.

Dvynukų žindymas  nuotoliniai (online) mokymai.

  •  Spalio 5 d. 8.30 val. nuotoliniai mokymai. Trukmė 4 val. 

Žindymo kursai  nuotoliniu būdu:

  • Spalio 19 d. nuo 8.30 val. nuotoliniai (online) mokymai. Trukmė 5 val. Paskaitos įrašomos. 

Į visas paskaitas galite registruotis iš anksto užpildydami prie kiekvienos paskaitos nurodytą registracijos formą. Online vykstančios paskaitos įrašomos, įrašai prieinami 30 dienų po paskaitos.

NEMOKAMI susitikimai. Žindymo akademija 2024: Pavasarinė sesija uždaroje FB grupėje penktadieniais 9 val.:

Rugsėjo 19 d. 10 val. Žindomų kūdikių elgesys Ko tikėtis nuo 1 iki 12 mėnesių?

Rugsėjo 26 d. 10 val. Prieraišumas - kas tai?

Spalio 3 d. 10 val. Spenelių skausmai

Spalio 17 d. 10 val. Kaip kuriamas prieraišumas su kūdikiais 

Spalio 24 d. 10 val. Žindomo kūdikio svorio augimas

Lapkričio 14 d. 10 val. Kaip nutinka, kad susikuria nesaugus prieraišumas

Lapkričio 21 d. 10 val. Mamos ir žindomo kūdikio miegas

Lapkričio 27 d. 10  val. Pientraukiai ir pieno traukimo reikalai

balandžio 5 d. 17 val. Krūties streikas: mitai ir realybė

balandžio 19 d. 17 val. Mamos mityba žindymo metu

 

Žindymo kursai ir paskaitos

Jeigu jums aktualia tema paskaitos artimiausiu metu neplanuojamos ir jaučiate, kad esate ne viena, kuriai trūksta šios paskaitos, galite surinkti grupę dalyvių, rašykite rima@zindymas.lt, aptarsime, kada ir kaip galėtį įvykti jums rūpinti paskaita.

Datos gali keistis.

Žindymas per šventes

Paskelbė rima - 2018, Gruodis 16 - 08:10

Šventės yra puikus metas susitikti su šeima, artimaisiais, draugais, tačiau tai taip pat gal būti metas, kuomet sulauksite daugiausiai giminaičių ar draugų geranoriškų, bet ne visada pagrįstų pasiūlymų ar kritiškų pastabų žindymo atžvilgiu. Jeigu būsite pasiruošusi, tikėtina, kad šis laikotarpis praeis sklandžiai ir džiaugsmingai. Kokios situacijos ir kokie klausimai gali užklupti?

“Ką, ir vėl žindai? Gal trūksta pieno?”

Nemėgstama krūtis: kūdikis atsisako žįsti iš vienos krūties

Paskelbė rima - 2018, Rugsėjis 30 - 20:31

Kūdikis neima vienos krūtiesKai kūdikis atsisako žįsti iš vienos krūties, tai gali apsunkinti gyvenimą ir išvaizdą mamai ir taip pat kurį laiką sumažinti kūdikio suvalgomo pieno kiekį. Kai kurios priežastys, dėl kurių kūdikiai atsisako vienos krūties, gali būti susiję su paties kūdikio sveikata, o kai kurios su mamos sveikata ar kūno savybėmis.

Kūdikis žįsdamas sukioja kitos krūties spenelį

Paskelbė rima - 2017, Kovas 12 - 15:14

Kūdikis sukioja spenelį žįsdamasKartais mamos sako, kad kūdikis prie krūties "išsidirbinėja". Rankomis maigo krūtį, tampo spenelį, rankomis gali bandyti susirasti kitą krūtį ir pamaigyti ją ar jos spenelį. Mamai tai visiškai nepatinka, tačiau kodėl kūdikis taip elgiasi ir ką daryti - neaišku. Nes bandydama išlaikyti kūdikį prie krūties mama leidžia viską. Priešingu atveju kūdikis gali tiesiog liautis žįsti ir kurį laiką visai neimti krūties.

Oksitocinas, pieno tekėjimas ir pieno atleidimo refleksas

Paskelbė rima - 2016, Rugpjūtis 6 - 15:02

Kai kūdikis žinda krūtį, hipofizė smegenyse išskiria oksitociną, kuris sukelia pieno tekėjimą arba pieno atleidimo refleksą. Oksitocinas priverčia susitraukti mažas raumenų ląsteles, esančias apie alveoles, pieną gaminančius maišelius. Dėl šios priežasties pienas gali tekėti iš krūties. Oksitocinas skiriamas į kraują pulsuojančiu ritmu, su krauju keliauja per kūną ir pasiekęs krūtį joje sužadina pieno tekėjimą. Pienas, susikaupęs alveolėse, suspaudžiamas ir stumiamas į latakus, latakais keliauja iki spenelio ir iš spenelio teka į valgančio kūdikio burnytę. Daugelis moterų jaučia spaudimą, dilgčiojimą ar šilumą kai pienas ima tekėti iš krūties. Ultragarso tyrimo metu matyti, kad pienui pradėjus tekėti, šių pojūčių metu, latakų skersmuo padidėja. Moterys patiria keletą ar net keliolika pieno atleidimo refleksų vieno maitinimo metu, tačiau įdomu tai, kad 88 procentai moterų jaučia pirmąjį pieno tekėjimo refleksą ir nė viena nejaučia vėlesnių maitinimo eigoje vykstančių pieno tekėjimo refleksų.

Oksitocino faktai - žindymas

Kaip dažnai keisti krūtis žindant?

Paskelbė rima - 2016, Kovas 30 - 09:56

Kiek ilgai kūdikis turėtų žįsti vieną krūtį?

Žindomas naujagimisTiek, kiek nori, tol, kol žinda ir periodiškai stebite rijimo judesius. Vienam kūdikiui ir mamai tai gali būti 5 minutės, kitai porai – 25 minutės. Laikrodis ir skaičiai nieko nesako. Jeigu po 5 minučių kūdikis užmiega ar pasidaro neramus, arba ilgai žinda, bet nepastebite pieno rijimo epizodų, keiskite krūtį, jei reikia, pažadinkite kūdikį. Kai kuriems silpniems kūdikiams krūtis pradžioje gali reikėti keisti kas 2-5 minutes. Kiti kūdikiai gali pavalgyti iš vienos krūties per 15-20 minučių. Dar kitiems gali reikėti 20 min iš vienos krūties ir dar 20 min iš kitos krūties. Visi skaičiai, kuriuos čia parašiau, nieko nereiškia, o konkrečiu atveju reikia žiūrėti į konkretaus kūdikio elgesį: jeigu vieno maitinimo metu žindo aktyviai, rijo pienelį, paleido krūtį ir atrodo alkanas, pirmosios krūties nebeima arba paėmęs tuoj pat paleidžia, duokite antrąją. Kitą maitinimą pradėkite tada, kai kūdikis paprašys žįsti. Jeigu kūdikiui dar nėra 6 savaičių ir jis dienos metu nepaprašo per tris valandas nuo paskutinio maitinimo pradžios - pasiūlykite pati, pradėkite nuo antrosios krūties, ar ją žindo, ar nežindo.

Žindymo nauda, stresas, depresija ir miegas

Paskelbė rima - 2016, Kovas 6 - 12:48

Žindymas odos kontakte mažina depresiją mamaiRašyti apie mamos pieno naudą tikriausiai yra viena iš nedėkingiausių temų. Visai neseniai viena mama mamų gupėje paklausė ar yra naudos iš to mažo jos pieno kiekio, kurį ji gali sumaitinti savo kūdikiui. Kai atsakiau, kad net ir mažas kiekis yra naudingas, kita mama man atsakė, kad “kad apie pieno naudą ginčytis niekas nė neketina ir visos apie jo naudą žino.

Kaip atpratinti kūdikį nuo antspenio?

Paskelbė rima - 2014, Lapkritis 29 - 13:48

Antspenis – tai toks plonas silikoninis spenelis skirtas uždėti ant mamos krūties tam, kad kūdikiui būtų galima lengviau įkišti krūtį į burnytę. Taip, taip, lengviau įkišti, nes normaliomis sąlygomis, kūdikis turėtų pats susirasti, išsižioti, apžioti ir įsitraukti spenelį ir dalį krūties audinių į burnytę. Turėdamas tvirtą formą, lis leidžia net ir į mažai pražiotą kūdikio burnytę įkišti antspenio “spenelį”, o kūdikiui pradėjus žįsti, jis pamažu įtraukia ir daugiau krūties audinių.

Išimtinis žindymas iki 6 mėnesių patenkina kūdikio poreikius

Paskelbė rima - 2011, Spalis 15 - 10:23

Naujas ilgalaikis tyrimas, atlikas Škotijoje, Glazgo mieste, parodė, kad išimtinai (tik motinos pienu) maitinamiems kūdikiams, kurių motinos yra palaikomos ir laikosi Pasaulio sveikatos organizacijos žindymo rekomnedacijų, visiškai pakanka motinos pieno pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius.

Tyrime dalyvavo 50 sveikų motinų – kūdikių porų, kurios buvo tikrinamos 15-ąją ir 25-ąją kūdikio gyvenimo savaitę. Iki galo tyrime dalyvavo 47 poros, iš kurių 41 poroje mamos pienas buvo vienintelis maistas, kurį kūdikis valgė.

Tyrėjai pastebėjo, kad kūdikiai tiek 15, tiek 25 savaitę suvalgydavo daugiau mamos pieno nei nurodoma literatūroje, o suvalgyto pieno kiekis reikšmingai padidėjo per laikotarpį nuo vieno stebėjimo momento iki kito stebėjimo momento, vidutiniškai 61 g per dieną. Kūdikių augimas atitiko Pasaulio sveikatos organizacijos sudarytus Vaikų augimo standartus, o energijos, kurią kūdikiai gavo iš mamos pieno visiškai pakako, lyginat su apskaičiuotiais tokio amžiaus kūdikių energijos poreikiais