Greitoji pagalba žindyvei

Krūtų patinimas

Paskelbė rima - 2022, Liepa 18 - 13:27

Kaip tai atrodo? Būklė panaši į pilnas krūtis: krūtys karštos, kietos, sunkios, tačiau jau atsiranda skausmas, oda gali blizgėti ir parausti, o dėl didelio odos įsitempimo spenelis gali suplokštėti. Kūdikiui sunku žįsti, nes pienas teka sunkiai ir lėtai. Mamai gali pakilti temperatūra.

Kada dažniausiai tai nutinka? Jeigu mamai gimdymo metu buvo lašinta daug skysčių, prasidėjus pieno gamybai, apie 3-5 dieną oi gimdymo, gali atsirasti krūtų patinimas. Tačiau taip gali nutikti ir tada, kai kūdikis žinda neefektyviai, kai žindoma nepakankamai dažnai ar ribojamas laikas, kiek kūdikiui leidžiama žįsti. Retais atvejais taip gali nutikti dėl ypač gausios pieno gamybos.

Ką daryti? Kaip ir esant pilnoms krūtims, reikia žindyti dažnai ir neriboti žindimo laiko įsitikinus, kad kūdikis gerai apžiojo krūtį. Bet kokios formos šiluma (dušas, šiltas kompresas iš ryžių ar vyšnių kauliukų, karštame vandenyje sumirkytas ir nugręžtas rankšluostis) 5-10 minučių prieš maitinimą paskatina pieno tekėjimą. Jeigu rudas laukelis sukietėjęs, suminkštinkite ir ištraukite šiek tiek pieno rankomis. Tai galite padaryti keliais būdais.

Vienas būdas yra suminkštinti spaudžiant rudąjį laukelį vidun, link krūtinės. Sudėkite abiejų rankų pirštus išskyrus mažylius ir nykščius ratuku ant rudojo laukelio aplink spenelį (žr. paveikslėlį) ir švelniai spauskite tiek, kad nekeltų skausmo. Laikykite taip, kol pajusite, kad spaudimo jausmas sumažėjo, tada dar šiek tiek paspauskite ir laikykite toliau. Iš viso gali reikėti 2-3 minučių, kol skysčiai audiniuose bus nustumti gilyn į krūtį ir rudasis laukelis suminkštės.

Mastitas

Paskelbė rima - 2022, Liepa 20 - 21:32

Kaip tai atrodo?

Vienoje ar abejose krūtyse jaučiamas sukietėjimas, guzas, toji vietas skausminga, paraudusi. Pakyla karštis, kartasi per labai trumpą laiką, su šaltkrėčiu. Jaučiatės taip, lyg sirgtumėte, simptomai panašūs į gripo.

Kopūstas mastito gydymuiKą daryti?

Krūties kompresija: kai reikia padėti mažyliui

Paskelbė rima - 2011, Gruodis 1 - 22:39

Krūties kompresijos tikslas yra užtikrinti, kad pienas toliau tekėtų iš krūties, net kai kūdikis dėl lėtesnio pieno tekėjimo nebetraukia pieno iš krūties pats. Krūties kompresija stimuliuoja pieno ištekėjimą ir dažnai sukelia pieno tekėjimo refleksą paskatindama oksitocino išsiskyrimą.

Kokiose situacijose krūties kompresija gali būti naudinga?

Kaip išvengti spenelių skausmo žindant

Paskelbė rima - 2011, Lapkritis 18 - 16:06

Žindymas gamtos numatytas būti maloniu procesu tiek mamai, tiek ir kūdikiui. Jo metu išsiskiriantys hormonai skatina atsipalaidavimą, ramybę, mieguistumą, tie patys hormonai veikia ir mūsų, mamų, smegenis ir turi įtakos mūsų, kaip mamų prioritetams bei sprendimams. Tačiau dalis mamų pirmomis dienomis ar savaitėmis, kartais net mėnesiais skundžiasi spenelių skausmais. Toks skausmas žindymo pradžioje, jo metu ar po to gali apsunkinti žindymo procesą, o kai kurioms moterims gali tapti priežastimi visai nustoti žindyti.

Blokuotas latakas (guzelis krūtyje)

Paskelbė rima - 2010, Vasaris 8 - 16:30

Kaip tai atrodo?

Kai krūtyje užsikemša pieno latakas, už jo susidaro pieno sąstovis, kuris apčiuopiant jaučiamas kaip sukietėjimas, guzas. Latako užsikimšimą leme sutirštėjęs pienas, o už jo esančioje krūties dalyje jaučiamas skausmas, maudimas, gali būti paraudusi, karšta skausminga oda. Moteris paprastai nekarščiuoja ir jaučiasi gerai. Skausminga yra tik krūties dalis, skiltis.

Pieno priplūdimas (3-6 para)

Kaip tai atrodo?

Krūtys karštos, sunkios ir kietos. Oda atrodo kaip įprasta. Mamai gali šiek tiek pakilti temperatūra, todėl rekomenduotina tomis dienomis matuoti temperatūrą ne pažastyje, bet kirkšnyje. Pienas teka laisvai, kūdikiui lengva žįsti. Ši būklė būdinga 3-6 dienai po gimdymo, kuomet nedidelius priešpienio kiekius pakeičia gausiai besigaminantis pienas, o pieno gamybai į krūtis priplūsta kraujo ir skysčių.

Ką daryti?